Mojezáliby.cz
Kategorie: Můj život

Holení - nový rozměr

Holení - nový rozměrI tak rutinní záležitost se pro každého muže může stát luxusním zážitkem, na který se bude těšit a užívat si ho. Stačí si jen dobře vybrat.

 

A tak jsem se rozhodl zpříjemnit si následující léta, pokročit zas kousek dál v identitě pravého muže a napsal si Ježíškovi o takovou malou sadu na holení.

Mýdlo

Základem při holení na mokro je dobrá pěna, tu lze vytvořit z krému nebo mýdla. Postupně jsem v životě prošel různými fázemi od Pitralonu , krémů Barbus v krabičce i tubě, přes gely Gillette (ty s odstupem času hodnotím jako nejhorší - rychle na kůži zasychají, nejsou tak příjemné a vlastně ani tak rychlé jak se zdají) a nyní tedy skončil u klasiky - mýdla na holení. V příjemné dřevěné krabičce se skrývá mýdlo Taylor of Old Bond Street. Už po jejím otevření na člověka dýchne nejen velmi příjemná vůně ale i atmosféra anglického gentlemana. 

Štětka

Kvalitní pěnu na holení je třeba z mýdla řádně našlehat. Zapomeňte na levné syntetické štětky z drogerie, mnohem mnohem lepší práci odvedou štětky ze zvířecích štětin. Buď lze sáhnout po levnějších kančích a nebo opravdové lize z jezevce (badger). I u těch jezevčích je několik druhů dle použitých štětin - pure badger, best/super/fine badger a silvertip badger. Rozdíl je opravdu hned znát a nechápu, jak jsem doteď mohl fungovat s něčím jiným. A proč jsou štětiny z jezevece nejlepší? Nejlépe udržují vodu, jsou jemné (takže na pleť příjemné) a při dobrém zacházení velmi trvanlivé.

 

Strojek

Poslední nutnou pomůckou je holící strojek. Pro fajnšmekry žiletková klasika, pro největší borce břitva,... ale já jsem prostě rozmlsaný Mach3. Velcí výrobci dělají ručky jak pro něj, tak i pro 5-ti břitý Fusion, s výběrem tedy nebyl problém a podobně jako štětku i zde jsem volil u značky Mühle.


Vydáno: 31.12.2014 11:06 | 
Přečteno: 2204x

Hodnocení:

Komentáře rss


, Strojek odpovědět
Dobrý den, poraďte mi, který ze strojků s vyklápěcím zastřihovačem vybrat?
1.Zdali Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 nebo Philips S3510/06(léta používám HQ9?
2.Nebudu mít dlouhodobě problém s nákupem náhradních frézek j těmto strojkům?
3.Budou oba fungovat v zahraničí na 120V?
icon odpověděl(a)
Dobrý den, omlouvám se, za opožděnější reakci. U obou dvou čtu v manuálu, že mají automatické nastavení v rozmezí 100 - 240V. Takže fungovat by bez problémů měly (jen tedy pozor aby v dané zemi měly zásuvky i kompatibilní zdířky). Oba strojky se mi jeví velmi podobné, víc se mi líbí Philips S3510/06. U Philipsu by neměl být ani v budoucnu problém s náhradními frézičkami. I novější typy mají kompatibilní rozměry, takže jdou používat i na starší přístroje.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin