Mojezáliby.cz
Kategorie: Můj život

Antikvariáty na webu - kdo hledá najde

Antikvariáty na webu - kdo hledá najdeTištěné slovo není mrtvé a papírové knihy mají stále své kouzlo a hodnotu. Skvělou cestou, jak si pořídit zajímavé tituly o něco levněji, nebo i získat ty, které již nejsou běžně v prodeji, jsou specializované prodejny - antikvariáty.

Stále si nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy jsem jako malý s rodiči navštěvoval různé antikvariáty v Praze a Brně. Ta atmosféra všemožně starých knih, z kterých přímo dýchala léta užívání, to bylo něco!

Pak uteklo hodně vody, člověk mezi tím prošel různými knihovnami, studovnami a prodejnami skript. Až asi předloni jsem si chtěl splnit jedno přání a pořídit si "Geometrie nahoty" od Pavla Brunclíka. Cena mi však stále připadala za tuto monografii vysoká. Proto mne po chvíli napadlo zkusit to jako kdysi a poohlédnout se po antikvariátech. A protože doba šla přeci jen kupředu a máme tu internet, tak jsem se zkusil podívat, zda tu nebudou nějaké on-line.

A taky, že byly! A jaké! Namátkově Antikvariát Anděl, Antikvariát 11... objednání snadné, knihy až do domu a zkušenost výborná. Ale nejen to. Postupně jsem narazil i na agregátor "Můj antikvariát" který ve vyhledávání sdružuje více než 120 antikvariátů z celé ČR. Vyhledávání je díky tomu velmi snadné a účinné. 
Vytouženou knihu jsem našel za 1/3 ceny a opravdu ve výborném stavu. 


A dále se mi povedlo i "ulovit" za stejně výhodnou cenu, teprve rok staré vydání titulu "Opravdový gentleman" od Bernarda Roetzela. 


Vydáno: 12.2.2015 13:19 | 
Přečteno: 1641x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin