Zdroj: http://www.mojezaliby.cz/hardware-software/baristame-skvely-pomocnik-kazdeho-kafickare  •  Vydáno: 30.5.2015 17:35  •  Autor: Antonio

BaristaMe - skvělý pomocník každého Kafíčkáře

BaristaMe - skvělý pomocník každého KafíčkářeAplikace, která je milá, roztomilá, šikovná a potěší srdce každého kdo si rád užívá svou kávičku :-)

Každý si určitě rád vychutnává to potěšení z čerstvě uvařené kávy. A právě té se věnuje aplikace pro váš smartphone - BaritaMe. Má dvě verze - bezplatnou a obsahově o něco bohatší placenou (20Kč).  Bezplatná verze má 3 základní části v první jednoduše a graficky přívětivě představuje různé druhy nápojů z kávy - espresso, latte, cappuccino  a mnohé další. U každého nápoje je i popis dalších variant. V druhé části se můžete seznámit s různými znalostmi ohledně kávy - hlavními producenty a rozdíly mezi nimi, něco o mlýncích, vodě a pražení. Poslední a velmi užitečný modul pak ukazuje v návodech po krok po kroku jednotlivé druhy příprav kávy - v moka konvičce, french pressu či pomocí prosté filtrace.

Pro jednotlivé metody přípravy obsahuje i užitečné kalkulačky, které nám pomohou určitě vhodný poměr kávy k objemu vody. Poměr si můžeme i libovolně měnit dle vlastních preferencí. Součástí jednotlivých postupů jsou také i stopovače, které hlídají nejvhodnější dobu pro jednotlivé úkony, například abychom nenechali kávu odstávat příliš dlouho :-) 

Stahujte zde a užívejte si znalostí kávy z pohodlí svého mobilu.