Zdroj: http://www.mojezaliby.cz/cestovani/totes-gebirge-grosser-priel  •  Vydáno: 3.3.2012 21:37  •  Autor: Antonio

Totes Gebirge - Grosser Priel

Totes Gebirge - Grosser PrielMrtvé hory jsou jednou z alpských horských oblastí v rakousku. Jsou tvořeny vápencovou náhorní plání, z které se zvedá několik vrcholků. Nejvyšším z nich je Grosser Priel (2515 m).V červnu 2011 jsem tento krásný kout přírody navštívil spolu s několika přáteli. Jako výchozí bod jsme zvolili obec Hinterstoder. V ní se nachází i příjemné parkoviště, které je výchozím bodem. Byl na něm i nový parkovací automat, naštěstí ještě ne v provozu. Dalším záchytným bodem byla horská chata Prielschutzhaus ve 1420m. V nejtěžší části stoupání k chatě se naštěstí nachází velmi pěkný vodopád, který příjemně osvěží. Od chaty výše se již jedná o příjemnou vysokohorskou turistiku, kde se nabízí krásné výhledy, jelikož v blízkosti chaty končí hranice lesa.

Cesta dál již tedy pokračuje kamenitým terénem s neustálým výhledem na Grosser Priel a další zajímavý vrchol Spitzmauer (2446 m). Cestou se dá narazit i na několik malých pramínků a jeden je veden i do gumové hadice, takže není problém si zde doplnit zásoby vody.

Na samotném vrcholu stojí 8m vysoký červený kovový kříž a u něj vrcholová kniha. Pokud vyjde počasí je odtud krásný výhled. Nám se zrovna docela honily mraky, ale chvilkami co vidět bylo na všechny strany.

Na závěr přidávám i mapu trasy, bohužel konči malý kousek od samotného vrcholu, protože se v té chvíli vybila baterie v mém smartphonu, který trasu zaznamenával.


Zobrazit místo Cesta na Grosser Priel na větší mapě