Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME, Tvorba Webu

Webnode - A proč ne?

Webnode je internetová služba pro jednoduchou tvorbu webových stránek. Práce se systémem je velmi příjemná a přehledná. Má však svá velká "ale"!

Cena

Předně, co asi bude většinu uživatelů zajímat, je cena. Základní verzi máte zdarma, bohužel v té nemůžete web provozovat na vlastní doméně, takže možnosti jsou pouze domény třetího řádu neco.webnode.cz. Navíc prostor 100MB a měsíční přenos dat 1GB je opravdu jen pro základ. Pokud chcete vlastní doménu tak musíte sáhnout alespoň po základní placené verzi - 300MB prostor, 3GB měsíční přenos, 1 e-mailová schránka a několik dalších omezení za cenu 588kč/rok s DPH je pro mne cena spíše vtipná než zajímavá. O těch vyšších placených verzích nemá ani cenu psát.

Webnode rovnou nabízí i koupi domén - cena 499kč/rok za .cz doménu není ani vtipná ale doslova drzá! (aktuální základní cena domény je 150kč, někdo si malinko přirazí cenu, ale někdo dá dokonce i dotovanou cenu 108kč (aktuálně ji nabízí Forpsi).

Proč tedy nebrat? Prvním důvodem bude právě cena. Sehnat webhosting, který bude výrazně výhodnější v poměru cena/výkon nebude nic těžkého. Nainstalovat si nějaký zdarma dostupný redakční systém (např. Wordpress) vás bude stát je několik minut času. Dostupná je pro něj i celá řada šablon. Práce v systémech co jsem zkoušel nebyla sice tolik snadná jako v systému webnode, ale nějak náročná také nebyla. Je to i o zvyku. Různé systém také nabízejí i více možností, než základní systém webnode.


Vydáno: 13.1.2013 18:43 | 
Přečteno: 2514x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin