Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Jak na klasický desktop ve Windows 8?

Jak na klasický desktop ve Windows 8?Po půl roce, kdy se mi instalačka Windows 8 válela na disku (zakoupil jsem ji jako upgrade za 750kč ve výhodné akci v únoru), jsem se konečně s nákupem SSD odhodlal i k instalaci tohoto systému. Velmi příjemně jsem byl překvapen rychlostí (jak instalace, tak spouštění) a pro začátek jsem chtěl dát šanci i na PC tolik problematickému vzhled "Metro". I když působilo příjemně, bohužel na PC mi stejně jako jiným připadalo příliš zbytečné a tak jsem se rozhodl zbavit se ho "natrvalo".

Situaci, kterou zřejmě zažije každý nový uživatel nového systému, krásně demonstruje toto video. I zkušenější uživatel může být najednou zmaten novým vzhledem úvodní obrazovky a nelibě nést znepřehlednění některých úkonů, jako je třeba vypnutí počítače. Postupně také přijde na to, že ho obtěžuje zbytečné startování systému do Metra, když v něm hned kliká na zobrazení plochy.

Jak jste možná již z videa výše vyčetli, je možným řešením instalace některého pluginu, který vrací klasičtější vzhled. Mne osobně nejvíce oslovil právě StartIsBack. Je velmi malý, plně lokalizovaný a dobře nastavitelný. Cena 3$ za licenci pro 2 počítače je velice příznivá a pro ty, co by jej jen rádi vyzkoušeli je tu 30-ti denní verze zdarma (ovšem garantuji, že jakmile vyzkoušíte nebude se vám chtít zpět).

Plugin vrací na místo klasickou nabídku start, tak jak ji známe. Nabízí možnosti modifikace jejího vzhledu a také dává možnost nastavit co naběhne po připojení k PC či po stisknutí klávesy windows. Dává i možnost vypínat či zapínat funkce jednotlivých rohů na obrazovce. StartIsBack samozřejmě není jediným řešením, ale dle mého názoru je nejpohodlnějším a věřím, že bude vyhovovat i vám.

Vydáno: 5.7.2013 12:25 | 
Přečteno: 2529x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin