Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Twitter

Skvělý mikroblogovací systém v té nejjednodušší formě, přesto plný užitečných funkcí pro sdílení a hlavně vyhledávání. V jednoduchosti je síla!

Twitter je v České republice bohužel stále něčím tak trochu exotickým, o čemž svědčí sotva několik desítek tisíc uživatelů. Nedávno se mi dokonce na univerzitě stalo, že vedle sedící kolegyně se podívala na můj display, kde uviděla otevřenou stránku s twitterem a zeptala se: "Co to je?" "Twitter" "To je nějaká seznamka?". Z toho vyplývá, že dokonce i pro mladá vzdělané lidi, může jít o službu zcela neznámou. Teď tedy na rovinu, o co vlastně jde?

Twitter je jednoduchý mikroblogovací systém, kde veškeré své zprávy světu musíte vměstnat do 140 znaků, což je taková 1SMS. Že je to málo? Někomu se to tak možná může zdát, ale většina důležitých informací se do nich jednoduše vejde. Koneckonců k rychlému sdělení můžete snadno přiložit odkaz na delší článek, fotografii, či zajímavé video. Méně je někdy více a pro orientaci je to mnohem přehlednější.

Mezi jednoduchými zprávičkami - tweety, lze také velmi snadno vyhledávat. Pomáhají k tomu i tzv. hashtagy který v tweetech začínají #. Takže například pokud například do vyhledávání napíšu #stavka, dozvím se, co lidé na twitteru v nejbližší době napsali na toto zrovna aktuální téma.

Profily a followeři - na twitteru má každý uživatel svůj jednoduchý profil, jakýsi "kanál" svých novinek, proto aby se nám ty toto novinky zobrazovali na hlavní stránce je potřeba si uživatele přidat do sledování - stát se jeho followerem. Je to asi jako když najdeme zajímavý časopis a staneme se jeho odběratelem. Máme tak akuální informace o jeho novinkách, na které můžeme samozřejmě i reagovat formou odpovědí (reply). Toto přidávání si profilů do sledování není nikterak omezeno, leda by si to uživatel přímo v nastavení změnil a chtěl tam mít jakýsi ne úplně veřejný profil.

Celkově tak lze twitter nejlépe využít pro vyhledávání aktuálních postřehů a informací, nebo naopak pro jednoduché sdílení novinek a aktualit např. z nějakého vašeho zajímavého projektu, či dovolené.


Vydáno: 21.6.2011 15:19 | 
Přečteno: 1703x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin