Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Quick.Cart - E-shop jednoduše

Quick.Cart - E-shop jednodušeJednoduchý redakční systém pro váš E-shop, instalace zabere pár minut, ovládání je velmi snadné a v základní verzi je systém navíc zdarma!

Jednoduchost - instalace a nastavení

Instalace celého sytému spočívá v překopírování všech souborů stažených ze stránky Opensolution.org na váš webhosting. Několika adresářům je ještě třeba nastavit přístupová práva, aby tak například šly přes systém nahrávat obrázky. V tomto kroku již máte k dispozici plně funkční systém. Přihlásíte se základními údaji a začnete s jeho nastavováním. Předně to bude nové administrátorské jméno a heslo. Dále platební a doručovací metody, popis webu, měna plateb a několik dalších nastavení pro přizpůsobení. Pomoci v orientaci může i česká lokalizace dostupná na stránkách výrobce, viz níže. Pokud se ptáte a co nastavení přístupu do databáze a propojení se systémem? Tak ta se zde nekoná, systém nepracuje s SQL databází, ale má vlastní databázi v souborech na serveru. Tím je instalace značně zjednodušena.

Možnosti sytému

Většina vaší práce se bude odehrávat v administrátorskému modulu. V tom, jak již bylo zmíněno, se nachází možnosti základního nastavení stránek a systému. Dále obsahuje nástěnku a 5 základních záložek: stránky, produkty, objednávky, soubory, nástroje. Nástěnka slouží k zobrazení nejnovějších objednávek, odkazů na oficiální stránky a zpráv o nových verzích systému a nabídkách. Na záložce "stránky" tvoříte základní strukturu webu - kategorie výrobků, stránky s informacemi atd. s editací vám pomůže wysiwyg editor (není povinný). "Produkty" slouží jak k přidávání nových produktů do katalogu a kategorií, tak k editaci stávajících. Nechybí u toho ani kolonky pro uvedení dostupnosti zboží a podrobné SEO nastavení. "Objednávky" neslouží jen k přehledu jednotlivých objednávek, ale i správě platebních možností a způsobů dopravy, na základě zde uvedených možností systém sestavuje objednávkové formuláře. "Soubory" slouží pro správu jednotlivých souborů, hlavně tedy obrázků připojených ke zboží a stránkám. V "nástrojích", kromě možnosti nastavení systému jsou i užitečné položky pro vytvoření nebo nahrání nového jazyka a samozřejmě i editace stávajících.

Rozšíření a šablony

Systém je možno i v základní neplacené verzi rozšiřovat různými pluginy. K dispozici je jich celý základní balíček, který se i s dalšími nachází na oficiálních stránkách. Velká část jich je neplacených. Stejně tak jsou k dispozici i další šablony vzhledu, opět placené i neplacené. Pokud však ovládáte CSS a HTML, není problém si jakoukoli šablonu plně přizpůsobit. Jednotlivé druhy stránek (nákupní košík, objednávkový formulář, katalog zboží,...) mají vlastní soubor s HTML strukturou, styly jsou shrnuty v jenom přehledném CSS souboru. K tvorbě vlastního vzhledu pomůže určitě i přehledný manuál.

Placená verze

Je možnost připlatit si za rozšířenou Extended verzi, která přináší pestrou škálu zlepšení, celkový přehled je k vidění zde. Namátkou jmenuji slevové kupony, generování site maps, komentáře k výrobkům, propojení na sociální sítě, automatický vodoznak na fotografie výrobků, platební brány a skladové zásoby. Současná cena rozšířené verze je 169€ objevují se však i snížené akční ceny. Užitečnou funkcí rozšířené verze, jsou také uživatelské účtu zákazníků s kterými lze navíc kreativně pracovat formou personalizovaných slev.

Shrnutí

Hlavními výhodami systému je jednoduchost, snadná použitelnost a dostupnost velkého množství funkcí zdarma. Jednoduchost také zvyšuje rychlost a přehlednost celého systému. Zprovoznit a vyzkoušet systém můžete během několika minut a snadno tak zjistit zda vám vyhovuje. Pro základní použití nejsou potřeba žádné speciální znalosti.

Placená rozšířená verze přináší celý balík výhod pro práci s e-shopem a činí z něj opravdu profesionální pracovní nástroj.

Vše si můžete vyzkoušet i prostřednictvím demoverzí (které bohužel nejsou v češtině).


Vydáno: 1.11.2012 21:53 | 
Přečteno: 2232x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin