Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Google Places - co mám kolem sebe

Google Places - co mám kolem sebePo vyřešení drobných problémů jsem si v mobilu konečně aktualizoval Mapy Google a s tím byla spojená i aktualizace přidružených služeb, které jsem zatím ještě nezkoušel. Jedno z nich byla i "Místa" a sociální rozměr této služby mne opravdu zaujal svým potenciálem a množstvím informací.

Google Places (Google Místa) jsou službou zaměřující se na jakési body zájmu (z GPS známe POI - Points of Interests). Těmi mohou být například restaurace ve Vašem okolí. Ideální je využití přímo mobilní aplikace, kdy vyhledáte nejlépe za pomocí GPS svou lokaci a pak si vyhledáte například již zmíněné nejbližší restaurace. Můžete si prohlédnout jejich jednoduché profily, hodnocení ostatní uživatelů, pokud někdo nahrál tak i fotografie a najít nejkratší trasu. Po příchodu pak můžete snadno například svým přátelům oznámit svou polohu. Rovnou z telefonu pak můžete místo ohodnotit, napsat krátkou recenzi, popř jen jednoduchá sdělení s čím jste byli/nebyli spokojeni a připojit i fotografii.

Je jasné, že celý systém stojí hlavně na uživatelích, majitelé podniků sice mohou vytvořit své profily a přidat fotografie a informace, pilířem jsou však hodnocení a recenze psané návštěvníky. Zde budou ve výhodě zřejmě podniky z větších měst navštěvované více lidmi, kteří využívají naplno sociální rozměr internetu. Přeci jen v mém okolí jsou stále chytré telefony v menšině a lidé používají jen část potenciálu sociálních sítí. Budoucí trendy jsou však jasně dané. Věřím, že za pár let budou podobné služby standardem a budou vycházet i celé průvodce vycházející z hodnocení uživatelů.
Vydáno: 22.9.2011 11:49 | 
Přečteno: 1672x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin