Ještě, než se zmíním přímo o Launcherech, neodpustím si jednu poznámku na systém Android instalovaný v mém netbooku Acer. Po zkušenostech se smartphonem, jsem totiž pochopil jaké je to "zmršenina". V netboocích totiž není oficiální licencovaná verze, a tak chybí např. Market, což je pro pohodlné rozšiřování systému důležitá věc a celý systém je zprostředkováván aplikací jakési třetí strany, takže jednoduchá informace o verzi systému je utajená. Systém tak považuji za velmi neplnohodnotný.
V mobilním telefonu si tak mohl užít pohodlnou instalaci. Po přečtení několika článků, fór a nahlédnutí do hodnocení uživatelů, jsem si vybral na otestování LauncherPro a Go Launcher EX. Oba jsou velmi oblíbené a mají množství fanoušků. LauncherPro nabízí navíc i placenou verzi obsahující celý balíček vlastních widgetů. Já se však nakonec rozhodl pro Go Launcher, který má své widgety zdarma a je celý přeložen i do češtiny (navíc LauncherPro nabízí maximálně 7 ploch, i když více asi průměrný uživatel ani nepotřebuje). V zásadě jsou však oba bezproblémové a výborně použitelné.
Nastavování a přidávání fukncí:
Aby byl vzhled ploch přesně podle mého, vzal jsem si na pomoc tužku a papír, načrtl několik políček a do nic si začal umisťoval zamýšlené prvky. Na rozdíl od defaultního launcheru, Go Launcher neumožňuje umisťování ploch na a pod sebe. V základu rovnou nabízí příjemně jednoduchý task-manager widget pro sledování a vypínání spuštěných procesů. Můžeme i jednoduše editovat tlačítka ve spodní liště a tu můžeme i posouvat - v nastavení máme možnost si nastavit až 3. Užitečným Go-widgetem jsou také notifikace, které u sms, hovorů a například mailů, zobrazí v případě novinek i červené kolečko s upozorněním např. na počet nepřečtených zpráv. Go widget - Kontakty, ten vám přidá na plochu vybraný adresář s kontakty. V mém případě je to například složka "Modelky" je to složka má kontaktů z gmailu na dívky s kterými fotografuji, snadno a rychle je mám tedy dostupné a přiřazenými obrázky kontaktů je velmi rychlá i orientace. Další plochy jsem si pak nastavil tematicky - odkazy na sociální aplikace a práci s fotkami, s hudebními widgety, praktické aplikace,... a další plochy je velmi snadné přidávat a plnit.
Ke Go launcheru existují i různé tematické šablony a samozřejmě tapety. Proto pokud chcete telefon využít co nejvíce podle svým představ a mít vzhled v kterém se dobře orientujete, neváhejte a zkuste taky některý z mnoha nabízených a kvalitních launcherů. Práce pak bude o tolik příjemnější.
Komentáře