Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Android a já

Produkty společnosti Google mi usnadňují už nějakou dobu život v různých oblastech. Jedním z nich je i operační systém Android. Poprvé jsem si ho vyzkoušel jako zajímavost nainstalovanou na netbooku Acer, tam sice moc silné využití oproti Windows neměl, ale rychle mne přesvědčil, že pro mobilní zařízení to bude to pravé.

Hlavní výhodou operačního systému Android je možnost stahovat si velké množství aplikací přímo prostřednictvím Android marketu. K dispozici jich je již více než 150 000 a výběr je tak velmi pestrý. Zvolit si můžeme různé prohlížeče pro internet, GPS navigace a mapové systémy, multimediální přehrávače a spousty dalších aplikací a a gadgetů usnadňujících život. Dalším velkým plus je, pokud již využíváte služeb Googlu, systém se přes vaše přihlašovací údaje zvládne rovnou napojit např. na váš e-mail, kalendář a kontakty. Vše je tak díky internetu přehledně propojeno a synchronizováno.

Svět chytrých telefonů se stále rozrůstá a nabízí mnoho možností. Operačních systémů je na výběr několik, Android je však určitě výbornou volbou pro ty co chtějí mít na výběr z velkého množství jednoduše stahovatelných aplikací a pro ty, co aktivně využívají služeb Googlu. Pro ty se pak jejich telefon (ideálně vybavený i GPS a Wi-fi) stane velmi užitečným pomocníkem pro spoustu situací, ale i bohatým zdrojem všemožné zábavy - stačí si jen vybrat a přizpůsobit svým potřebám.


P.S.: Některé aplikace co mne zaujaly si představíme v některém dalším článku


Vydáno: 20.6.2011 23:00 | 
Přečteno: 1634x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin