Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

500px.com

500px.com500px je relativně nová sociální síť pro sdílení fotografií. Nejvíce je přirovnávana ke konkurenčnímu Flickru, v čem se však liší a proč jí dát šanci?500px zas tak úplně novou sociální sítí není, její stratupové začátky sahají do října roku 2009. Oproti Fickeru je však mladí o více než 5 let. Jejími hlavními rysy je jednoduchost a přívětivost. Registrovat se můžete buď klasicky vyplněním formuláře, nebo propojením s účtem na Twitteru, Facebooku či Kloutu.

Oproti Flickeru nenabízí skupiny či diskuze avšak to je zároveň i výhodou, která mu dodává na jednoduchosti. Na hlavní stránce po přihlášení (tzv.Flow) vidíte výběr nejzajímavějších fotek. Dále se můžete podívat na nové fotografie lidí které sledujete (Follow) na 500px a na aktivity vztahující se k vašemu účtu. Cizí fotografie zde můžete hodnotit jednoduchým "like" popř. označit srdíčkem jako oblíbené, přidat lze i klasicky komentář.

Fotky zde lze velmi snadno také kupovat a prodávat, podobně jako v klasické fotobance a to i bezplatné verzi. V té jste omezeni na 10 narátých fotek týdně. V nabídce jsou i placené verze "Plus" za 20$/rok - přidává neomezený upload, neomezený počet složek pro organizaci fotografií a pokročilé statistiky a "Awesome" za 50$/rok který přidává možnost vlastního podle mne velmi pěkného portfolia na subdoméně .500px.com nebo na vlastní doméně a přidává i propojení s google analytics. možnost vyzkoušet si Awesome účet máte na prvních 14 dní po registraci zdarma.


Vydáno: 28.10.2012 13:41 | 
Přečteno: 3109x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin