Mobiletag
Hned na prvním místě uvádím tuto jednoduchou čtečku kódů. Proč? I ti neznalí si určitě všimli těch roztomilých obrázků napravo - QR kódů k jednotlivým aplikacím. A právě pomocí této aplikace se dají snadno číst. Mobiletag vypadá po spuštění jako aplikace pro focení s rámečkem uprostřed. Potřebný kód pak stačí umístit právě do tohoto rámečku, aplikace jej přečte a v našem případě přejde na stránku apliklace v Android Marketu. QR kódy jdou však využít nejen jako odkazy na url stránky, ale i jako vizitky, souřadnice bodu, události kalendáře...
Pro ty co žádnou čtečku ještě nemají tedy odkaz: Mobiletag - Android Market
AndroZip File Manager
Pokud se pokusíte stáhnout z Internetu ZIP soubor přímo ve smartphonu. Nejspíše zaprotestuje, že soubor není podporován a nemůže být proto stažen. V tomto případě je nějaký program pro práci s komprimovanými archivy nutností. AndroZip File Manager je jednou z možných voleb. Jednoduchý, přehledný a váš smartphone zas bude o něco chytřejší.
Lookout Mobile Security
O této aplikaci vám hodně poví přiložené video. Jedná se o aplikaci, která slibuje ochranu a zabezpečení vašeho smartphonu. Umožňuje vám také synchronizaci s Cloudem, čili zálohování obsahu telefonu. Ochranu před škodlivým softwarem a v placené verzi dokonce možnost smartphone na dálku zablokovat. Ale i v neplacené verzi není problém na dálku zapnout GPS a zařízení tak snadno lokalizovat.
Little Photo
Tak tato aplikace, jak již název napovídá, se věnuje fotografování. To co, hlavně nabízí, je jednoduchá úprava fotek, pomocí přednastavených filtrů, které jdou i kombinovat. Jedná se tak o různé přidávání záře, efektů okrajů, ale i klasiky, jako je černobílé fotografie, lomo, či další známé efekty. Je jich opravdu velké množství a člověk si příjemně pohraje. Upravovat jdou nejen fotografie pořízené přímo aplikací ale libovolné obrázky v paměti.
OsmAnd
OsmAnd je výborná navigační aplikace. Přímo v základu pracuje s offline mapami podle států. Navigace má 3 režimy - auto, kolo, chůze. Pro výpočet trasy a hlasovou navigaci je potřeba připojení k internetu, vypočítanou trasu si však můžete uložit do paměti. Je také možnost si trasu naplánovat jinde a vložit pomocí formátu GPX, potom není spojení s internetem vůbec potřeba. Předem však upozorním, nepoužívat takto exportované trasy z Mapy.cz, mapy se poněkud liší a tak na velké části úseků (mimo větší města kde se shodovala) uslyšíte neustálé "přepočítávám" a modrá linka zobrazující zvolenou trasu povede mimo cestu. Na kole jsem však bez problémů s hlasovou navigací dojel i přes polní cesty.
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře.