Mojezáliby.cz
Kategorie: IT&ME

Jak jsem "tunil" nový smartphone

Jak jsem "tunil" nový smartphoneTak po víc jak 3 letech přišel čas rozloučit se se starým železem a ukout si nový nástroj. Po nějaké době jsem tedy opět na dlouhé hodiny propadl nezměrné nabídce obchodu Google Play a hledal co nejužitečnější aplikace pro lepší práci a krásnější vzhled.

Launcher - vybíráme kabátek

img Jednou z prvních věcí, co jsem měl v úmyslu udělat bylo nainstalovat již osvědčení Go Launcher. Ale, řekl jsem si, proč se nepodívat jaká je aktuální nabídka a nezkusit něco nového. Nainstaloval jsem asi 5 nejrozšířenějších launcherů a zkoušel a zkoušel. Ohromně mne však zaujal Smart launcher, prostě ten minimalistický styl hlavní obrazovky to je lebeda! Go Launcher byl super o tom žádná, tohle byla ovšem trefa do mého vkusu.


SMS aplikace

img Původně jsem neměla nějak v plánu základní aplikaci měnit. Přesto, co kdyby bylo něco lepšího? Nabídka je opět pestrá, slušné funkce nabídne třeba Textra SMS (například ořezaní diakritiky). Ale naprosto úžasný vzhled a ovládání nad kterým budete slintat (noční režim je taky lahůdka) nabídne Hello SMS. Opět krásná ukázka jak dobře designovaný minimalismus válcuje uživatelskou přívětivostí ostatní.


Hudební přehrávač

img img Power AMP tenhle přehrávač jsem si prostě oblíbil a hvězdou zatím zůstává, původně zvítězil podporou hudebního formátu FLAC, nyní už je to asi hlavně o zvyku. Má vše co má přehrávač mít, příjemně se s ním pracuje a nejsou s ním problémy. Možná se poohlédnu i po něčem dalším, ale pochybuji, že mě přesvědčí.


Práce se soubory

img Zde opět žádné překvapení, ES File Explorer je prostě nejlepší sborový manager zdarma co jsem zatím poznal. Používám ho hodně i na tabletu, kde se mi líbí práce s FTP a cloudovými úložišti. Stejně tak, že obsahuje vše potřebné (prohlížeč, přehrávač, komprimátor/rozbalovač). Tuto aplikaci opravdu považuji za absolutní základ toho co mít v mobilu/tabletu s Androidem. Hodně to usnadní život a práci.


Vydáno: 4.7.2014 23:42 | 
Přečteno: 1472x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin