Mojezáliby.cz
Kategorie: Focení, Archiv

Dálkové odpalovače - Trigmaster

Dálkové odpalovače - TrigmasterPro kreativní práci se systémovým či studiovým bleskem jsou dálkové odpalovače nezbytně potřeba. Pro začátek jsem si před rokem pořídil ty nejlevnější. Nevýhody a problémy se však brzy projevily a tak nastal po roce čas pořídit si něco spolehlivějšího. Pokud i vy tedy zvažujete koupi dálkových ovladačů za příznivou cenu, a přitom máte rádi své nervy, čtěte dál...

Nevýhodou levných odpalovačů bylo, že nefungovaly spolehlivě. V interiéru s nimi problém nebyl, ale v exteriéru, často vynechávaly a nebo naopak samy spouštěly, když neměly. Toho jsem se chtěl vyvarovat, ale za jsem něco cenově dostupného. Řešení se naskytlo s Trigmaster II od firmy Aputure. Cena základního setu (odpalovač + přijímač) je 1190 Kč (koupit můžete například na Megapixel). Navíc jsem možnost předem si je vyzkoušet od známého. A při testu jsem neměl žádný problém.

Dálkové ovladače mají 4 přepínače kanálů, jejich kombinací lze získat celkem 16 možných kanálů. Dále mohou sloužit i jako dálkové spouště fotoaparátu. Zde je však třeba dát si pozor na kompatibilitu a je potřeba přikoupit potřebný spojovací kabel. V době nákupu byly také na trhu dva modely s odlišnými frekvencemi 833MHz a 2,4GHz, první zmíněný byl sice levnější, ovšem v různých diskusích byl skrze spolehlivost přenosu doporučován model s vyšší frekvencí.

Tento článek jsem původně začal psát, když jsem si je pořizoval a to bylo na Vánoce 2012. Nějak mi tu ale zůstal ležet a tak mohu přidat i zkušenosti po delším používání. Stále jsem s nimi naprosto spokojen! Celou letní sezónu co jsem s nimi vyrážel do terénu jsem neměl sebemenší problém. Fotil jsem s nimi i v zimě, ve městě i v terénu a také bez jediného problému a to je to co jsem si od nich sliboval.


Vydáno: 25.9.2013 14:29 | 
Přečteno: 1388x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2020 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin