Mojezáliby.cz
Kategorie: Cestování

Solná komora (Salzkammergut)

Solná komora (Salzkammergut)Oblast solné komory je jedním z nejkrásnějších koutů sousedního Rakouska. Plná nádherných údolí, velkých jezer a hlavně vápencových pohoří, která proslula v minulosti těžbou bílého zlata - soli.

Oblast Solné komory zasahuje na území tří rakouských spolkových zemí - Salcbursko, Horní Rakousy a Štýrsko. Dominantou oblasti jsou jezera jako Attersee, Traunsee, Mondsee, Wolfgangsee, Grundlsee a Hallstättersee (výčet by mohl dále pokračovat) se svojí nádherně průzračnou vodou, která jsou v mnohých oblastech hojně využívána pro potápění.

Dalším lákadlem celé oblasti jsou horské masivy jako je Dachstein a Totes gebirge (Mrtvé hory). Nabízejí jak množství turisticky atraktivních výletů, tak nádherná panoramata. Nechybí v nich ani ferratové cesty různých obtížností pro zkušenější horaly, na druhou stranu k některým horským chatám se hojně vydávají skupiny v důchodovém věku aby si vychutnaly alespoň část atmosféry těchto krásných vrcholů.

A samozřejmě kromě neobyčejné přírody nabízí oblast i vyžití v podobě návštěvy historických měst a městeček. Jedním z hlavní cílů určitě bude Mozartovo rodiště - Salcburk i když ten již přímo do oblasti Solné komory nenáleží. Je to však co by kamenem dohodil a určitě stojí i za vícedenní návštěvu. Dalšími dvěma cíli pak nejspíš bude lázeňské město Bad Ischl a obec Hallstatt. Bad Ischl zažil období své největší slávy za vlády císaře Františka Josefa I., který si jej zvolil za své letní sídlo. Z této doby zde stojí nejen Kongresové centrum, ale hlavně Císařská vila (Kaiservilla) postavená v biedermeierovském stylu. Na návštěvy císařské rodiny si nejspíš pamatuje i cukrárna Zauner - v uličce Pfarrgasse, která prý byla císařovou oblíbenou. Obec Hallstatt pak působí téměř jako velký skanzen, je to obec u stejnojmenného jezera, která nabízí atmosféru úzkých uliček a schodišť s domy, které jakoby se za posledních 150let nezměnily (což se bohužel nedá říci o dopravních prostředích). V kopcích nad Hallstattem je pak možnost navštívit nejstarší solné doly v Evropě a v blízkosti jsou i rozlehlé solné jeskyně.

Oblast Solné komory je tudíž velmi rozmanitá, bohatá na možnosti vyžití a tak si tu určitě každý najde to své.

Oficiální web oblasti Salzkammergut


Zvětšit mapu


Vydáno: 20.6.2011 18:12 | 
Přečteno: 3881x

Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin