Mojezáliby.cz
Kategorie: Archiv

Rozbalovací menu - jde to i bez Java-scriptu

Rozbalovací menu - jde to i bez Java-scriptuDnes jsem se opět rozhodl nějaký čas mezi zpracováváním fotek věnovat i přípravě webu. Strašně rád bych tam měl i horizontální rozbalovací menu, jenže jak na něj?

Jedním z řešení, co se nabízelo, bylo využití některého Java-scriptu, na internetu jich je k nalezení velké množství. Jenže, co s návštěvníky webu, co ho mají např. zakázaný? Těm by se navigační menu nejspíš nezobrazilo, a tudíž by byl pro ně web k ničemu a mít zas na stránce menu dvojmo, také není ideální řešení. Vypomohl tedy Google, který mi pomohl najít jednoduchý příklad na webu skript.webpark.cz. Jednoduché menu je vytvořeno jen pomocí CSS a HTML.
A zde tedy odkaz na stránku s kódem:

skript.webpark.cz/clanek/rozbalovaci-menu-pomoci-css-a-htmlZa ideální pak považuji mít HTML část v jednom samostatném souboru a ten pak jen vkládat do hlavní stránky, popř. šablony. Samostatný soubor má výhodu své přehlednosti, protože obsahuje jen čistě kód menu a pomůže tak při jeho správě a editaci.

Update 15.2.2013: Doporučuji i svůj další článek o tvorbě menu Pěkné menu pro web


Vydáno: 25.6.2011 15:43 | 
Přečteno: 9477x

Hodnocení:

Komentáře rss


, Nefunkční odkaz odpovědět
Škoda těchto článků kde je pouze odkaz. Po čase web na něž někdo odkazuje zanikne a je to, jak se říká ... na pytel. Pak je článek úplně k ničemu. Tak já jdu hledat jinam.
Nic ve zlém, váš web mě baví, jen jsem chtěl upozornit na skutečnost, že odkaz na kód nefunguje, respektive funguje, ale není tam :-)
icon odpověděl(a)
Zdravím,
ano bohužel to je takový problém internetu, že 4-5 let staré věci mizí v propadlišti dějin. I proto doporučuji v závěru článku již novější článek s podrobným postupem přímo zde na webu
http://www.mojezaliby.cz/web-stranky/pekne-menu-pro-web-htmcss© 2021 Mojezáliby.cz

SunLight CMS | Admin